Okno do hřbitova

Premiéra: 2011
Epizoda: Vzkaz od nebožky (E05)
Igor v roli: pasák

 

Okno do hřbitova je série třinácti půlhodinových tajemných příběhů volně inspirovaných povídkami Miloslava Švandrlíka. Cyklus zajímavých příběhů ze současnosti pod názvem Okno do hřbitova je projekt Centra dramatických pořadů brněnského studia České televize. Drobné příběhy obsahující tajemství, někdy vyvolávající i hrůzu, ale vždy s nádechem humoru, inspirovaly zkušené filmové scenáristy Martina Bezoušku a Dušana Kukala k vytvoření povídkového cyklu.

V jednotlivých příbězích, ve kterých se autoři scénářů Martin Bezouška a Dušan Kukal snažili zachovat neopakovatelné kouzlo, poetiku i humor původních předloh.

ezdomovec Tomáš Ostrihoň je z lidí, jakých můžeme potkat v ulicích každého většího města bezpočet. Kráčí světem obtěžkán taškami, v nichž má všechno, o čem se domnívá, že potřebuje k životu, včetně výstřižků z novin, které ho tak fascinují. Odpoledne co odpoledne sedává se svou krabicí vína v parku a věnuje se pozorování okolí. Tak tomu bylo i v den, kdy se měl docela změnit jeho dosavadní život.